Infra kúrenie Najlacnejšie a najzdravšie vykurovanie domácnosti

Drastické zvyšovanie cien v stavebníctve sa oblúkom vyhlo infračervenému vykurovaniu. Preto naše infra kúrenie zostáva na rovnakých cenách ako v ostatných rokoch a preto patrí jednoznačne medzi najlacnejšie a zároveň najzdravšie spôsoby vykurovania.

Už naši predkovia poznali infra kúrenie tým spôsobom, že sa ohrievali pri rozpálených kachliach. Akumulované teplo z nahariatej pece ich ešte dlho hrialo. Dneska je to v podstate to isté, ale ideme na to oveľa sofistikovanejšie.

Infračervené kúrenie je bez diskusie v dnešnej dobe vyspelý spôsob kúrenia. Je vhodné do novostavieb, ale môžete ho použiť aj pri rôznych rekonštrukciách – pod dlažbu a pod.. Princíp spočíva v tom, že sa teplo akumuluje to predmetov a ľudí a tým pádom navodzuje príjemné tepelné prostredie. Infrakúrením sa zaoberáme už viac ako 10. rokov a máme za sebou stovky inštalácií a spokojných klientov.

Veľký benefitom infrakúrenia sú ínízke vstupné náklady – samozrejme aj prevádzkové náklady. Infrakúrenie sa dá inštalovať:

  • Podlahové
  • Stropné
  • Stenové

Kvalita vykurovacích fólií Caleo je pretavená do nadštandartnej 15 – ročnej záruky. Infra-kúrenie je považované za najdravší spôsob vykurovania. Je vhodné do každej novostavby, chaty, chalupy, kúpeľne a pod., ale aj do administratívnych priestorov, kde je potom facility management oveľa efektívnejší. Môžete ho využívať aj v iných priestoroch ako sú garáže, haly, sklady.

Unikátny vykurovací film CALEO 3. generácie, postavený na nanotechnológii - infra kúrenie, ktoré je nezničiteľné

Princíp infra kúrenia je veľmi jednoduchý. Základným prvkom vykurovacieho systému CALEO je 0,388 mm tenký vykurovací film. Odporový prvok sa vplyvom prechodu elektrického prúdu zahrieva . Cez tento povrch sa tvorí požadovaná vlnová dĺžka infračervenej energie ( 7-10 µm). Táto energia sa po dopade na akékoľvek pevné telesá mení v teplo – ohrieva všetky predmety, ktoré sú tejto energii vystavené, nie vzduch. V našom prípade sa zameriame na materiály vo vykurovanom priestore, ktoré majú schopnosť akumulácie (steny, podlahy, stropy a pod.). Táto stavebná konštrukcia si dokáže teplo nahromadiť a sekundárne ho vracať do vykurovaného priestoru a určovať svojou teplotou tzv. tepelnú pohodu. To je keď človek nepociťuje chlad, ani príliš veľké teplo = cieľ nášho vykurovania. Práve v schopnosti stavebných materiálov akumulovať „infrateplo“, spočíva princíp nízkoteplotného infračerveného vykurovania.

Infra kúrenie CALEO - vykurovací film

Stretávame sa s tým, že pociťujeme rozdiel teplôt v spodnej a hornej časti tela. Na jednej strane si obúvame teplé ponožky a papuče, a na strane druhej si vyzliekame odev, lebo nám je teplo. V prípade infračerveného kúrenia je tento teplotný rozdiel nebadateľný pretože infra lúče zohrievajú predmety, steny, podlahu a osoby avšak nie priamo vzduch, čím nastáva príjemný pocit tepla a pohody aj pri chladnejšom vzduchu v miestnosti.

Prečo je infračervené vykurovanie nielen dobré ale aj zdravé ?

Čo je to Far Infrared Ray ( FIR )? Ďaleko-infračervený lúč je súčasťou slnečného svetelného spektra, ktorý je neviditeľný pre samotné oko (medzi 6 až 14 mikrónov). Keďže je prenikavejší ako viditeľné svetlo, používa sa k mnohým druhom praktických aplikácií, ako je sušenie, kúrenie a termo-terapia. Ako FIR prospieva nášmu telu? Fyzikálne vlastnosti FIR prenikajú hlboko do podkožia, zlepšuje krvný obeh, čím zvyšuje celkový metabolizmus a detoxikáciu tela. Pri prenikaní na kožu, Far Infrared Ray (FIR) sa premieňa z energie svetelnej na energiu tepelnú. Tepelný efekt v hĺbke tkaniva pôsobí na krvné cievy, tým sa kapiláre rozširujú, a podporujú lepší krvný obeh. Môžte si byť istý, že Infrakúrenie je moderné a úsporné vykurovanie 21. storočia

Cena a prevádzkové náklady, ktoré Vás nesklamú počas celej doby používania ... aj elektrická "podlahovka" vie byť úsporná

Stavba alebo rekonštrukcia domu je finančne náročná záležitosť a každý sa snaží ušetriť financie všade, kde sa dá. Vykurovanie každého objektu je veľmi dôležitá vec, kde by sme šetriť nemali, nakoľko sa jedná o celoživotnú investíciu. Infrakúrenie má výhodu nielen v prevádzkových nákladoch ale aj na vstupnej cene, ktorá je oproti bežným typom vykurovania výrazne lepšia. Aby sme Vás nezaťažovali zložitými formulármi – pripravili sme jednoduchý príklad koľko stojí infra-kúrenie. Aj keď každý objekt je iný – vo všeobecnosti môžme napísať, že infrakúrenie stojí cca 42 € za m2 vykurovacej plochy. Ďaľšou veľkou výhodou infračerveného kúrenia je to, že nepotrebujete plynový kotol a ani jeho následný servis. Je nutné vyriešiť iba ohrev vody – ale to je oveľa menšia investícia ako napr. kondenzačný kotol.

Infra kúrenie CALEO

Aj elektrické podlahové kúrenie Vás vie prekvapiť nielen vstupnou cenou ale aj nízkymi prevádzkovými nákladmi.

Štandartný bungalov o rozlohe 100m2

  • Cena za infra kúrenie je v tomto prípade 4 500 € s DPH aj s príslušenstvom. ( 100 m2 x 45 € ). Lacnejšie je iba elektrické podlahové kúrenie (odporové dráty), ktoré májú ale dramaticky horšie prevádzkové náklady.
  • Nepotrebujete plynovú prípojku
  • Nepotrebujete plynový kotol alebo tepelné čerpadlo + následný každoročný servis
  • Infrakúrenie je bezporuchové

Prevádzkové náklady infrakúrenia spĺňajú dnešné trendy v šetrení energiou.

Pokiaľ máte záujem o infračervené kúrenie – kontaktujte nás emailom alebo telefonicky a my Vám poradíme optimálny typ vykurovania. Môžete nám odoslať aj formulár.

Ovládanie infra kúrenia mobilom

Moderné kúrenie si nastavíte jednoducho cez mobil z akéhokoľvek miesta na svete - vykurovanie 21. storočia

Boli časy, keď ste chceli doma teplo – museli ste najskôr narúbať kopec dreva a potom zakúriť. Doba odvtedy výrazne pokročila – teraz si zakúrite z hocijakého miesta na svete a stačí Vám k tomu obyčajný mobil s napojením na internet.

Ovládanie infra kúrenia Caleo pomocou smartfónu je súčasťou základného balíka. Termostaty BVF Heato s wifi modulom poskytujú stabilnejšie a rýchlejšie spojenie ako klasické inteligentné termostaty s vlastnou IP adresou. Izbové termostaty BVF Heato8 fungujú ako samostatné programovateľné jednotky, pričom po ich napojení na Heato Box sú dostupné už z každého Android a iOS zariadenia. Produktový rad BVF Heato s podlahovým termostatom do 16 ampérov je vhodný na riadenie systémov s vykurovacím filmom, vykurovacími káblami a infrapanelom.

Recenzie našich spokojných klientov

Veľká spokojnosť, vrele odporúčam. Rýchlosť, kvalita, super ľudia. Kúrim len pár mesiacov, ale nevymenila by som za iné kúrenie.

Ingrid

Infračervené kúrenie máme už 3 roky. Vykurujeme a sme veľmi spokojní, Vrele odporúčam.

Dagmar

Stopercentna spokojnost. Profesionalny pristup a vyborne ceny.
Kurenie ide nad ocakavania.

Jakub

Západné Slovensko:

Bratislava, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Piešťany, Pezinok, Senec, Modra, Senica, Skalica, Trnava, Bánovce nad Bebravou, Ilava, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Trenčín, Komárno, Levice, Nitra, Nové Zámky, Šaľa, Topoľčany, Zlaté Moravce

Stredné Slovensko:

Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Ružomberok, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Detva, Krupina, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina

Východné Slovensko:

Bardejov, Humenné, Kežmarok, Levoča, Medzilaborce, Poprad, Prešov, Sabinov, Snina, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Vranov nad Topľou, Gelnica, Košice, Michalovce, Rožňava, Sobrance, Spišská Nová Ves, Trebišov
Elektrické podlahové infra kúrenie - Caleo

Podlahové infra kúrenie

podlahové infra kúrenie – aj elektrické kúrenie vie byť úsporné Aj elektrické kúrenie vie byť úsporné. Podlahové infra kúrenie spoľahlivo vyhreje vašu domácnosť, poteší vás nízkymi vstupnými nákladmi a ušetríte aj na prevádzkových nákladoch. A to sú len niektoré výhody oproti ostatným vykurovacím systémom. Podlahové infračervené kúrenie dodávame a montujeme na celom Slovensku. Výhody podlahového infra kúrenia Jednoduchá…

Viac informácií
Stropné infra kúrenie CALEO Direct

Stropné infra kúrenie

Stropné infra kúrenie caleo direct Stropné infra kúrenie s unikátnym vykurovacím film CALEO 3. generácie Stropné infra kúrenie je v dnešnej dobe veľmi populárne, nakoľko sa jedná o inovatívny spôsob vykurovania. Reprezentujú ho nízke vstupné náklady. Čo je najdôležitejšie, prevádzkové náklady sú tiež mimoriadne priaznivé. Vykurovacie prvky stropného infra kúrenia sú uchytené priamo za sadrokartónom.…

Viac informácií

FAQ - Infra kúrenie (Často kladené otázky o infračervenom vykurovaní)

Čo je infra kúrenie a ako funguje?

Princíp infra kúrenia je postavený na nanotechnológiach

Infra kúrenie bolo vytvorené pre požiadavky NASA pre raketoplány keďže bežným spôsobom kúrenia nie je možné v kozme vykurovať. Toto kúrenie vykuruje predmety a vzduch sa ohreje až sekundárne. Funguje to ako jarná lyžovačka, na svahu je -3 ale keďže na Vás svieti slniečko v kľude lyžujete v krátkom rukáve, pocitové teplo je oveľa vyššie ako je skutočné, preto je toto kúrenie aj úsporné.

V čom je výnimočný vykurovací film CALEO oproti konkurencii?

Infra vykurovací film CALEO sa vyrába v dvoch výkonoch 80W/m2 a 130W/m2 podlahové a 160W/m2 stropné. S týmito výkonmi je možné zabezpečiť že Vášmu domu bude postačovať ak za 24 hodín budeme kúriť (spotrebúvať energiu) len 3 max 4 hodiny denne

Ako môžeme infra kúrenie inštalovať - resp. aké sú možnosti inštalácie?

Iinfra kúrenie sa zvyčajne montuje ako podlahové, no bežne sa dá využiť aj ako stropné a v prípadoch kde nie je iná možnosť sa dá inštalovať aj do stien. Pri podlahe sa používajú dva spôsoby, pod poter, alebo tzv. REG priamo pod podlahu (vinil, lamino, palubovka do 14mm)

Aké sú vstupné a prevádzkové náklady infra kúrenia?

Pri inštalácii infra filmov máte jedny z najnižších nákladov na vykurovanie vôbec. Prevádzka je tichá, ešte väčšia úspora sa dosiahne správny nastavením prevádzky termostatov. Toto kúrenie je vhodné pre novostavby, lebo spĺňa vysoké nároky dnešnej doby, ale aj pre rekonštrukcie, keďže sa dá inštalovať rovno pod podlahu kde zaberie len 6mm. No najviac si uvedomíte úsporu nákladov po rokoch, keď nemusíte riešiť každoročné revízie, výmenu kotla alebo iné servisné zásahy, životnosť tohto kúrenia je 300 rokov. Ak máte kvalitnú garážovú bránu, je vhodné aj do garáže.

Infračervené žiarenie je vo všeobecnosti považované za zdravé - je také aj infrakúrenie - alebo naopak škodlivé?

Bez infra žiarenia by nebol na zemi život, práve naopak je zdraviu prospešné, nevíri prach, tým pádom nie sú roztoče, blahodárne pôsobí na reumu a iné ochorenia kíbov, Veľmi vhodné pre malé deti, ktoré sa stále hrajú na zemi.

Koľko stojí infra kúrenie?

Priemerná cena za 1m2 sa pohybuje okolo 40 € / m2 aj s montážou. Treba mať aj na pamäti, že nemusíte investovať napr. do kondenzačného kotla a jeho následnej starostlivosti – údržby. Infra kúrenie Vám nevie zohriať vodu – na to treba dokúpiť zariadenie na ohrievanie teplej vody, ktoré je oveľa menej finančne náročné ako napr. kondenzačný kotol na plynové vykurovanie.

  • Veľkou výhodou infračerveného vykurovania je to, že sa nemá na ňom čo pokaziť. Jediné elementy, ktoré by eventuálne sa mohli pokaziť sú termostaty – ale ich výmena sa počíta na desiatky €.
  • Výhoda infra kúrenia spočíva aj v tom, že ho viete ovládať napr. mobilom alebo tabletom. Stačí Vám k tomu prístup na internet a inteligentný termostat.
You are here: